Kiedy na sesję noworodkową?

Sesja noworodkowa w Białymstoku

Wyjątkowa pamiątka, ulotne chwile zatrzymane w każde, uczucie, które będziesz już na zawsze pamiętać – sesja z nowonarodzonym maleństwem to niewątpliwie inwestycja na lata. Piękne proste stylizacja, klasyczne ujęcia, kadry wspólne z rodzicami, z rodziną, słodkie i rozkoszne ułożenia, czapeczki, dodatki. Wszystko to sprawia, że sesja noworodkowa zwykle pełna jest emocji i uroku.

Wybierając się na zdjęcia z noworodkiem na pewno warto postawić na doświadczonego fotografa, który wprawnie i odpowiedzialnie podejdzie do tego zadania. Ale nie tylko wiedza i umiejętności, które posiada fotograf noworodkowy są istotne. Niemniej ważne jest bowiem, kiedy umówicie się na sesję.

 

Nie za późno

Przede wszystkim warto pamiętać, że im później, tym może być trudniej. Z każdym dniem po narodzeniu noworodki stają się coraz bardziej ciekawe świata, śpią mniej, słabiej, łatwiej je rozbudzić i rozdrażnić. Coraz ciężej jest ululać maluszka w ciągu dnia, a gdy nawet zaśnie – przebrać i ułożyć bez rozbudzania.

Dodatkowo maluszki kilkutygodniowe tracą swoją „elastyczność”, której zawdzięczają wyjątkowe pozy w brzuchu mamy i która pozwala na wyjątkowe pozy na sesji noworodkowej. Ich ciało staje się coraz silniejsze i sztywniejsze zarazem.

Nie można też zapomnieć, że powyżej trzeciego tygodnia życia pojawić się mogą (choć na szczęście nie muszą) kolki, wzdęcia, nietolerancje laktozy i inne atrakcje… Atrakcje, które skutecznie mogą uniemożliwić wykonanie spokojnych zdjęć noworodka.

Sesja noworodkowa to wyjątkowa pamiątka

 

Optymalny wiek

Kiedy więc udać się na sesję noworodkową? Optymalny wiek jest między 5 a 12 dniem życia. Tak, wiem, bardzo wcześnie, ale po konsultacjach z położną wiemy, że jest to bardzo zasadne. Sen malucha jest mocniejszy, dłuższy, a dzięki temu – sesja nie stanowi dla niego żadnego problemu. Czasem wręcz nie zauważa, że cokolwiek się działo 🙂 O ile więc mama i maleństwo są zdrowi, nie ma przeciwwskazań od lekarza, tudzież silnych mrozów poniżej -15 stopni – okres między 5 a 12 dniem uznaje się za najlepszy na zdjęcia z noworodkiem.

Pamiętaj jednak, że w większości przypadków termin na sesję należy zarezerwować znacznie wcześniej. Nie warto czekać do ostatniej chwili, gdyż potem może się okazać, że kalendarz dobrego fotografa jest już zwyczajnie pełny.

Sesja noworodkowa – Studio w Białymstoku

Jeżeli jednak z jakichś powodów nie chcesz lub nie mogłaś zarezerwować terminu wcześniej – nie przejmuj się. W naszym studio w Białymstoku polecamy wstępny termin ustalać już 2-3 miesiące wcześniej, ale jako że nasza specjalność to fotografia noworodkowa, bardzo często coś nam się w kalendarzu przesuwa. Z tego względu dość często nawet gdy zadzwonisz do naszego studio fotograficznego nawet już po porodzie, zwykle będziemy w stanie coś Ci zaproponować 🙂

 

Nie za wcześnie

Na koniec zaznaczę tylko, że na sesję nie powinno się też wybierać za wcześnie. Nasze minimum to 5 dni. Te kilka dni to czas – dla mamy i dla maleństwa – na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji, nowego środowiska, sprawdzenie, czy wszystko jest ok, nabranie nieco sił po trudach porodu. Po tych kilku dniach serdecznie zapraszamy.

W Studio Pajewska w Białymstoku staramy się mieć wszystko gotowe na przyjęcie noworodka. Przed sesją noworodkową pierzemy, sprzątamy, pomieszczenie nagrzewamy dość znacznie, ważne elementy dezynfekujemy. Tak, abyście mieli pewność, że wychodząc z kilkudniowym dzieckiem z domu – idziecie w sprawdzone miejsce.

Zapraszam

Iwona Pajewska

Zdjęcia noworodka z rodzicami

_______________________
Jesteś zainteresowana sesją? Skontaktuj się z nami KONTAKT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *