Sesja noworodkowa to wyjątkowy rodzaj zdjęć, wymagający zapewnienia odpowiednich warunków. Z tego względu sesje noworodkowe trwają dość długo – ok. 3-4 godzin, a możliwe do zrealizowania ułożenia maleństwa i kadry zależą w dużej mierze od tego, na co pozwoli sam bobasek. W Fotokrainie dbamy o to, by zrealizowane ujęcia były proste, artystyczne, ponadczasowe i piękne, zwracając jednocześnie uwagę przede wszystkim na komfort i bezpieczeństwo maluszków.

KIEDY NA SESJĘ NOWORODKOWĄ

Najlepszy moment na sesję to okres między 5 a 12 dniem życia. Zazwyczaj wtedy maluszki mocno i długo śpią, pamiętają ułożenie ciała z brzuszka oraz nie miewają jeszcze kolek i innych problemów brzuszkowych, dzięki czemu zdjęcia przebiegają sprawniej, nie męczą maleństwa, a efekty są znacznie ciekawsze.

Termin wstępnie najlepiej określić już w ciąży, a następnie potwierdzić go i ustalić dokładną datę najpóźniej kilka dni po porodzie.

KARMIENIE

 • Wskazane jest utrzymanie aktywności maluszka przez 1-2 godziny przed sesją oraz nakarmienie bardzo głodnego już w studio tuż przed zdjęciami.
 • Jeżeli maluch jest karmiony piersią, dzień wcześniej warto unikać nowych pokarmów, żeby wyeliminować ryzyko wzdęć czy bólów brzuszka.

UBRANIA

 • Dla maluszka zapewniamy wszelkie ubranka i dodatki.
 • Stylizacje i dodatki są przygotowywane przed sesją i proponowane przez fotografa, aczkolwiek w trakcie sesji można obejrzeć dostępne zasoby i zmieniać stylizacje :)
 • Jeżeli jednak jest jakaś preferowana kolorystyka (np. gdy zdjęcia mają pasować do wystroju pokoju dziecka lub salonu), proszę dać znać najlepiej przed sesją lub na początku zdjęć, będziemy starać się coś dopasować.
 • Jadąc do studia warto ubrać maluszka w coś łatwego do zdjęcia (np. pajace rozpinane na całej długości). Dzięki temu, jeżeli maluch wejdzie do studia śpiący, jest szansa rozebrać go bez wybudzania :)

DLA RODZICÓW

Polecamy proste klasyczne ubrania, jak jeansy, koszule lub koszulki bez dużych napisów i emblematów, stonowane kolory (biel, beż, błękit). Najfajniej jest, gdy mama i tata ubrani są dość podobnie. Dobrze jest też mieć coś na zmianę, by nie martwić się w razie „obsiusiania” przez maluszka ;)

Do zdjęć samego bobaska na dłoniach taty warto zabrać czarny podkoszulek.

INNE

Jeżeli w sesji bierze udział starsze rodzeństwo, zdjęcia zaczynamy od zdjęć wspolnych (rodzinnych i rodzeństwa razem). Po ujęciach wspólnych tata (lub ktoś z rodziny) może zabrać starszaka – w studio jest zwykle gorąco, długo i nudno ;).

Zachęcamy do zabrania własnych akcesoriów do zdjęć – jeżeli jest coś związanego z Waszą pasją lub pracą (opona samochodowa, kask strażacki, deska skatingowa), co chcielibyście wykorzystać – jesteśmy otwarci :) W przypadku rzeczy większych lub bardzo nietypowych warto ew. wcześniej powiadomić fotografa

LISTA RZECZY DO ZABRANIA:

 • mleko (butelka lub mama ;)),
 • pampersy,
 • smoczek (nawet jeśli na co dzień maluch nie używa – po sesji można od razu wyrzucić ;)),
 • kocyk, pieluszeczka do karmienia, do położenia na przewijak,
 • dla starszego rodzeństwa – coś do przekąszenia, picia, smakołyk, którym można „przekupić” maluszka, ulubiona zabawka dla zajęcia czasu,
 • w okresie jesienno/zimowym warto zabrać obuwie na zmianę (w studio jest bardzo ciepło),
 • woda, coś do przekąszenia,
 • koszulki na zmianę dla rodziców. + ew. czarna koszulka dla taty do zdjęć dłoni trzymających bobaska.


Umów się / Uzyskaj informacje

Jeżeli chcesz zarezerwować termin lub uzyskać dodatkowe informacje - zostaw nam kontakt, oddzwonimy! :)


sesja brzuszkowa/noworodkowasesja dziecięca/rodzinnakonsultacje/warsztatyinne

... lub zadzwoń 607-858-536. Biuro czynne od pon do pt w godz. 8-16.